W zeszłym tygodniu zakończyło się ostatnie posiedzenie Sejmu tej kadencji. Podczas niego, posłowie debatowali m.in. nad: zmianami w podatkach, w tym utrudnieniem spółkom powiązanym wyprowadzania zysków za granicę; skierowaniem ustawy likwidującej bankowy tytuł egzekucyjny do prezydenta; ułatwieniem dostępu spadkobiercom do środków na tzw. rachunkach uśpionych; ujednoliceniem i uproszczeniem systemu naliczania odsetek w obrocie cywilnoprawnym; ograniczeniami w sprzedaży lasów należących do Skarbu Państwa; wsparciem posiadaczy kredytów mieszkaniowych w spłacie rat; zasadą wzajemności w przekazywaniu informacji o rachunkach i dochodach obywateli polskich i amerykańskich. Posłowie opowiedzieli się także za przepisami wprowadzającymi kompleksową informatyzację opieki zdrowotnej, m.in. platformę e-zdrowie.
Warto także wspomnieć o tym, że Sejm podtrzymał decyzję Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym, przyznającej pierwszeństwo pieszym przed przejściem bez sygnalizacji świetlnej.
W latach 2011-2015 izba niższa zbierała się na posiedzenia 102 razy. Projekty, którymi nie zdążyli zająć się parlamentarzyści, zgodnie z zasadą dyskontynuacji nie będą przekazane pod obrady nowego parlamentu. Nie dotyczy ona jednak projektów ustaw z inicjatywy obywatelskiej, sprawozdań sejmowej komisji śledczej, postępowania w sprawie odpowiedzialności konstytucyjnej oraz postępowań w Komisji do Spraw Unii Europejskiej.