Od dziś pracodawcy mogą dołączyć do pakietu benefitów kolejne świadczenie dla pracowników – jest nim możliwość uzyskiwania porad prawnych przez telefon.

Pracowniczy Abonament Prawny to forma benefitu umożliwiająca pracownikom zdalne korzystanie z atrakcyjnych cenowo i profesjonalnych porad prawnych. Zasady działania Abonamentu są analogiczne do benefitów już istniejących na rynku – pracownik zgłasza zapotrzebowanie na korzystanie z usług do kadr, a osoba odpowiedzialna za benefit przekazuje tę informację do Availo, gdzie zostaje aktywowany indywidualny numer klienta. Od tamtej pory, pracownik może korzystać z benefitu w określonym zakresie.
Pracowniczy Abonament Prawny przynosi korzyści zarówno dla pracodawców jak i dla pracowników. Dla tych pierwszych stanowi dodatkowe narzędzie motywowania osób zatrudnionych i stwarza możliwość zabezpieczania prawnej strony ich życia. Pracownicy uzyskują z kolei dostęp do profesjonalnych porad prawnych w wygodnych porach, co oznacza w praktyce oszczędność czasu i pieniędzy, a w rezultacie wyższy komfort życia. Abonament obejmuje wszystkie podstawowe dziedziny prawa, w tym między innymi prawo spadkowe, prawo rodzinne, prawo ubezpieczeniowe i prawo podatkowe.
Pracowniczy Abonament Prawny spotkał się z dobrym przyjęciem branży podczas 4 edycji Kongresu HR Summit zorganizowanego przez „Puls Biznesu” w Warszawie.